(P, Ü) Septembri kolmanda nädala kokkuvõte

Järjekordselt on möödunud üks sisukas ja tihe nädal. Võtan alljärgnevalt selle suuremad ja väiksemad sündmused punktide haaval kokku:

Kõigepealt tahaksin öelda, et mälestus sel nädalal meie hulgast lahkunud võrratust inimesest ja koguduseõest, kalli Liivia emast, jääb meie kõigiga. Mul oli au ja privileeg selle armsa õe tundmisest, olgugi, et see tutvusaeg oli küllaltki lühike. Olgu Jumal tema lähedastega, sest ta ise on kindlasti juba Jeesusega!

Nüüd igapäevased punktid:

* Väljakutsed – neid te mäletate, eks? Tuletan meelde, et pidin septembrikuus võtma rohkem (varajast) aega Jumalale, vältima nisujahu ning tegema 6 päeva nädalas 30 minutit trenni. Käesoleva nädala jooksul ei pidanud ma täielikult kinni mitte ühestki oma väljakutsest! Mul on selle kõige pärast kahju ennekõike mu enda pärast, sest näen, et mu enesedistsipliin vajab veel ikka kõva harjutamist.

* Rain Meinhardi tervis on jätkuvalt olnud üks suurimaid võitlemisi meie peres. Aga ma endiselt usun, et ta on tubli ja tugev poiss ja tuleb kõigist tobedatest viirustest, mis teda rünnata üritavad, kenasti välja. Suur edusamm on see, et nüüdseks on ta pea nädal aega olnud palavikuvaba. Järelköha ja -nohu veel esineb ning inhalaator saab meie peres kõva tööd teha 🙂

* Papagoid lahkusid meie hulgast. Ok, õigem on öelda, et ma andsin meie papagoid ära. Ühtäkki tundsin ma, et kasvõi ühest vähenevast kohustusest oleks abi ning lisaks hakkas mind kummitama mõte, et ma ei saa hästi hakkama nende puuriümbruse pideva puhtuse hoidmisega ning kohe-kohe on mul beebi, kes roomab ringi ja pistab suhu kõike, mis põrandal leidub… Ööl vastu esmaspäeva paningi Soov.ee keskkonda kuulutuse, et annan ära papagoid ning esmaspäeva hommikul oli helistajaid nagu murdu 🙂 Söelale jäid kaks peret ja üksik vanaproua, kes oli huvitatud pigem ühest papagoist. Kõigile ülejäänud soovijatele vastasin kohe eitavalt, sest kolm esimest sooviavaldajat olid juba nii kindlad, et mul oli tegelikult väga kahju sellest teisest perest, kellele mul polnud linnukesi anda ning ka vanaprouast. Loodan, et valik sai siiski hea ja praeguseks on papagoid uues kodus harjunud ja pererahvas tunneb neist rõõmu.

* Koristamine – beebiperes on koristamine kuum teema. Kui midagi asjalikku ära jõuad teha ja terve maja kena välja näeb, on põhjust rõõmustamiseks. Sel nädalal saime Lauri kampa ning sorteerisime laste mängunurka ja issi siis meisterdas neile sinna riiulid. Viimane oli väga hea mõte, sest saime lõpuks ometi kontorist ära viia äärmiselt erinevas suuruses lasteraamatud, mis seni pilku kippusid riivama. Laste mängunurk (vähemalt osa sellest) näeb nüüd välja selline:

DSC_0181

Poja sai endale beebinurga:

DSC_0179

* Tutvusime Maarja, Lukase ja Hannaga (ah-jaa, koer Robiniga ka 🙂 ) – seoses sellega, et laupäeval oli järjekordne päev, mis tuli läbida seoses imetamisõustajate baaskoolitusega ja meile oli antud järjekordne kodutöö, sain lõpuks kokku ühe emmega, kes elab praktiliselt Otepääl ja kel sama vana poeg kui meie Rain Meinhard. Külastasin neid nende endi kodus ning meil oli meeldiv aeg vesteldes lastest, imetamisest ja veidi üldisematest teemadest. Kahjuks sai see väga ruttu otsa, aga kindlasti kordame seda peagi 🙂 Ps! See oli see ainus kord, mil eksisin nisujahu-väljakutse vastu, sest ma lihtsalt ei saanud neid ahvatlevaid muffineid, milled Maarja oli minu küllatuleku eel esimest korda elus küpsetanud, proovimata jätta… 😛

* Laine-Liise songast vabanemine – kuna meil on isiklikud veekogud, käime me suviti palju ujumas. Laine-Liise õppis sel suvel seda isegi abivahenditeta tegema. Ja ühel sellisel ujumispäeval avastaski Laur Laine-Liisel songa, täpsemalt kubemesonga. Mõne aja pärast võtsime perearstilt saatekirja kirurgile ning ühel tööpäeval leppis Laur tuttava kirurgiga kokku, et läheme songa talle koju näitama. Mõeldud-tehtud ning edasi jäi vaid kuupäev paika saada. Kuna augustit ei peeta parimaks kuuks operatsioonide tegemiseks, saime aja septembrisse. Sel reedel, 19.09, lõikus teostuski.

Kahjuks ei saanud mina Liisega kaasa minna, kuna pean imetatava pojaga olema, aga Laur sobis selleks samuti väga hästi. Ja Laine-Liise oli olnud supertubli ning vapper! Ta üldse ei virisenud, nutnud ega teinud muud sellist. Koju tulles oli ta veidi unine, aga rõõmsameelne ja seda isegi sellest hoolimata, et ta suutis liikuda vaid roomates. Ma ütlen ausalt, et see laps suudab oma küpsusega ja ellusuhtumisega mind pidevalt üllatada!

Pildid koju naasnud Laine-Liisest, kes haiglast “meene” kaasa sai:

DSC_0188   DSC_0190

 

* Imetamisnõustajate baaskoolitus – ma polegi siiani selles blogis rääkinud, et õpin imetamisnõustajaks. Esimene koolitus oli juulikuus ning oktoobris saame kätte tunnistused. Koolituse korraldajaks on Sünni ja Imetamise Eesti tugiühing koostöös UNICEF’ga. Sel laupäeval oli eelviimane koolituspäev ning see toimus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikus, kus oli veidi teistmoodi koolituspäev, mille hulghas saime neonatoloogia osakonnas natukene ka praktikat. Meid jagati kolmestesse gruppidesse, kus üks liikmetest sai reaalselt astuda imetamisnõustaja rolli ja vestelda haiglas oleva emaga. Meie grupis oli see au minul 🙂 Ma ei saa öelda, et see oleks olnud tavapärane olukord ja oleks mul kuidagi väga hästi õnnestunud (muuhulgas ei õnnestunud mul näha reaalset toitmisprotsessi), aga kogemus oli see küll.

Ma usun, et imetamisest üldse, imetamisnõustamisest ja sellest koolitusest räägin edaspidi veelgi 🙂

* Kassipojad – meie pisikestel kiisukestel on nüüd silmad avanenud. Endiselt panen südamele, et kui teil on võimalik kuidagi aidata neile uut kodu leida, siis oleks see igati tänuväärne

Just nii palju ja rohkemgi veel mahtus sellesse nädalasse 🙂

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s