Kui palved saavad vastuse

DSC_0051

Juuli alguses olin tõelises plindris. Esimene kuu üksinda oli möödas, aga mina olin täiesti kurnatud. Oma töö tegid haigused ning tunne, et ma ei oska end enam pooleks rebida majapidamise ja lastekasvatuse vahel. Just siis, kui häda kõige suurem, tuli meie juurde tõelise kingitusena Mairis (täitsa oman luba kasutada eesnime!). 

Mäletan selgelt seda õhtut. Läksin voodisse ja heitlesin oma mõtetes une ning palvetamisvajaduse vahel. Siiani oli Lauri pere vähemalt õuel olemas olnud, nüüd pidid nemadki minema nädalasele reisile ja mina jääma üksi. Minu noorim õde oli käinud proovimas, kuidas oleks elada meie peres ja hoolitseda laste eest, aga see lihtsalt ei toiminud. Ei midagi halba, kuid see polnud tema jaoks. Lisaks oli üks tüdruk, kelle olin nö maha maganud ja kes oli vahepeal teise töökoha leidnud. Olin isegi au pair’e vaadanud, aga see tundus kuidagi vale… Mitte nii lühikeseks ajaks! Nii ma siis anusin Jumala poole, et mingi lahendus võiks saabuda ja tegin sealsamas otsuse: hommikul kirjutan oma (nüüdseks endisele) pastori naisele ja uurin talt, kas ta ei tea mõnd koolinoort, kes võiks tahta suvel siia tulla. Ta ju elab Elvas ja seal on kirikus ka noori!

Hommikul, kui ärkasin, lülitasin sisse telefoni, et minna internetti. Nägin, et Lea oli ise mulle esimesena kirjutanud. Tundsin juba enne sõnumi avamist, et seal võib peituda lahendus mu probleemile. Ma polnud talle maininud, et otsin kedagi, aga ometi saatis ta mulle kirja: “… oleme Margoga palvetanud sinu ja kogu selle olukorra pärast! Eile, kui Margo ekskursioonilt koju tuli, arvas ta, et meie Mairis võiks tulla sulle appi, kui sobib. See mõte tuli meil peaaegu üheaegselt, kui Mammu teatas, et ta tahaks minna Inglismaale lapsehoidjaks, aga tal on vaja sügisel lõputöö kaitsta ja siinkandis pole tööd leidnud. Kas see mõte tuleb liiga ootamatult…”. 

Ma ei usu kokkusattumustesse, nii et enam selgemat palvevastust poleks minu jaoks olemas olnud!

Esimene kord tuli Mairis prooviks vist nii neljaks päevaks. Kuigi see oli aeg, mil alles kompasime piire, olin mina juba “müüdud”. Pärast Hannah’t oli mul esimest korda tunne, et mu katuse all on püsivamalt keegi, kellega mul on ka klappi. Ma ei ole küll sellest palju rääkinud, aga Linaga oli meil pigem selline kunstlikult täis venitatud aeg, kuna me isiksustena ei klappinud ja ta oli äärmiselt kinnine. Kuigi ka Mairis on loomult tagasihoidlik, on ta ikkagi sotsiaalselt täiesti adekvaatne ning selline inimene, kelle kohta ma ütleksin: “kena nii seest kui väljast”.

Mul on hästi hea meel, et Mairis sobib ideaalselt lastega. See ongi jäänud tema põhiosaks meie peres, kuid ta ei pelga vajadusel abistamast ka majapidamistöödes, aitas kartuleid rohida, on käinud meiega marjul ning täitnud autojuhi rolli. Samuti on vahva, et tal on hea klapp Lauri noorima õega. Üheskoos selle õe ja Mairisega oleme käinud Pärnu rannas (lapsed olid ikka ka), mänginud lauamänge, teinud sporti ja nautinud suveilmu meie kodutiigi kaldal. Ma olen juba ammu aru saanud, et mulle polegi nii oluline, kas abiline aitab pigem lastehoiuga või koristamise ja söögitegemisega, kuivõrd see, et temas oleks ka see “miski” ehk meie iseloomud klapiksid. Teatud võttes võib öelda, et siinne abiline peab olema natukene ka nagu seltsidaam mulle 😀 Eriti oluline on see sügistalvisel perioodil, mil olen üsna palju üksi lastega.

(Lõpetuseks teen ka ühe üleskutse, kuna mu blogisse ikka lugejaid satub: kui keegi teab Tartus või selle lähiümbruses head töökohta kohusetundlikule ja meeldivale noorele naisele, siis võite mulle kirjutada, sest varsti tuleb Laur tagasi koju ja Hannah uuesti siia. Mairis sobib eriti ideaalselt töötama lastega, aga tal on ka lõpetamata (lõputöö vaja teha) kõrgharidus reisikorralduses. Mina julgen kahel käel soovitada!)


Fotol Lauri õde ja Mairis Pärnu rannas 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s