Kuidas ma endale kulmud sain

2z3ot43

Ühel detsembrikuu alguspäeval otsustasin broneerida peo tarvis jumestuse aja. Sel hetkel ei kujutanud ma veel ette, et paar nädalat hiljem astun julge sammu ning lasen endale teha püsimeigina kulmud.

Kes mind rohkem tunnevad, neile pole mingi uudis, et ma pole eriline meikija. Ajad, mil kasutasin jumestuskreemi ja lauvärve, jäävad vähemalt kümne aasta taha. Üks põhjus on selles, et võin oma välimusega ka niisama üsna rahul olla. Olen kolmkümmend ja kaks aastat vana, aga endiselt pakutakse mulle võõraste puhul vanust umbes kahekümne ringis. Mul ei ole tugevaid akneprobleeme, mis tähendab, et ma ei pea oma näonahka ka eriliselt peitma. Enamajaolt tähendab meikimine minu jaoks kiiret ripsmetušši, vahel ka huulepulka ning põsepuna. Kulmude kitkumise avastasin enda jaoks alles mõned aastad tagasi (uskuge või mitte, aga enne seda piirasin neid kääridega), kui Lauri õde juuksuriks õppis ja minu peal kulmude korrigeerimist ning värvimist harjutada sai. Sealtmaalt ongi tema või vahel ka mu sõbranna mul aeg-ajalt kulme värvinud ning kitkunud olen peamiselt ise. Kahel korral olen ka ripsmeid püsivärvinud.

Naised kõikjal mu ümber räägivad aina rohkem püsikulmudest. Kuigi olen nende tulemusi imetlenud, pole kunagi osanud ise kusagile pöörduda. Kõige rohkem kartsin oma teadmatust. Mul oli selle protseduuriga seoses väga palju küsimusi, mida tundus aga väga piinlik küsida. Isegi sõbrannadelt. Nüüd aga, kui uurisin aastapäevapeo raames make up’i aega ja sain viite fb lehele Pretty Permanent- püsimeik ja jumestus avastasin, et seal tehakse ka selliseid kulme, mis mulle huvi ongi pakkunud. Võtsin südame rindu ja kirjutasin Annelyle ning ladusin välja kõik oma rumalad küsimused.

Minu õnneks oli vastaja väga vastutulelik ja midagi tobedat ta minu küsimustes ei leidnud. Sain teada, et püsimeik kestab reeglina üks kuni kolm aastat. Loomulik (ühtlasi praegusel ajal populaarne) on teostada see karvtehnikas. Oma kulm jääb alles. Kõigepealt mõõdetakse ja joonistatakse kliendile tema näokujuga sobivad kulmud ja seejärel saab ta ise öelda, kas need sobivad. Seejärel valitakse üheskoos meeldiv ja sobilik värvitoon. Ja kui lõpptulemus kunagi ikkagi meeldima ei peaks, saab seda vajadusel laseriga eemaldada (minu pärimise peale ei osanud Annely enda tehtud kulmudest välja tuua kedagi, kes oleks seda varianti kasutanud; pigem eemaldatakse ammu aega tagasi tehtud teistes tehnikates püsikulme).

Täpselt nii, nagu mulle kirjutati, kõik toimuski. Eelprotseduur, kus mulle joonistati kulmud ning me valisime värvi, võttis umbes poole teostuse ajast. Kõik kokku kestis pisut üle kahe tunni. Protseduuri valulikkuse kohta ütleksin, et see polnud midagi hullu, kuigi teatud kohtades ja teatud hetkedel oli üsna ebamugav. Nagu paljud ütlevad, nii oli ka minu jaoks hoopis valulikum ülejäänud kulmude kitkumine. Samuti oli ebameeldiv kipitus, mis kaasnes tuimestusgeeliga. Aga enamuse ajast oli igati normaalne olla ja kohati polnud üldse midagi tunda. Leheke sellega, kuidas kulme edaspidi hooldada, anti samuti kenasti kaasa.

Mul on südamest hea meel, et õhtumeigi tegijat otsides Lenneli (tema tegi mulle fotomeigi viimase raseduse ajal) mind Pretty Permanent lehele suunas. Kuigi kulmud on endiselt pisut “võõrad”, meeldivad need mulle väga. Järgmine reede kohtun Annelyga juba uuesti ja siis saab tulemuseks olema kaunis peovälimus, mida kindlasti teiega jagan. Praegu aga pildid tänasest tulemusest, kuhu lisanduvad üleeile värske värvi saanud juuksed.

 

 

Fotod: Pretty Permanent fb leht + erakogu

PS! Kulmude värv ei jää täpselt selline, vaid lõplik tulemus saab olema heledam.

Armas lugeja, kas Sinule on kunagi püsimeigi protseduuri teostatud või kas oled üldse sellele mõelnud? 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s