Maldiivide reisipäevik: kuidas ja miks?

DSC_0546

Kui Laur 2017. aasta augustis Liibanonist missioonilt naasis, rääkis ta, kuidas me peame koos reisile minema. Et olla vaid kahekesi. Kuna ühtlasi oli lähenemas meie kümnes pulma-aastapäev, siis kõlas see eriti asjakohasena. Kümme aastat tagasi puhkasime koduses Pärnus, miks siis mitte võtta seekord ette midagi suuremat ja teha teõlised teised mesinädalad?

Mina pole oma olemuselt eriline reisimise fänn. Ma pelgan lendamist ja mulle ei meeldi see tunne, mis tekib, kui oled lastest eraldatud. Sugugi parem pole ka lastega rännates, sest siis kogud tõenäoliselt lihtsalt halle juuksekarvu juurde… Niisiis olin ma kindel, et kui üldse reisile, siis peab see olema midagi väga ägedat. 

Olen ammu unistanud ühel päeval Iisraelisse rännata, aga see mõte langes ühise puhkusereisina kohe ära. Pärast Liibanoni viisat passis, pole Lauril võimalik Iisraelisse siseneda. Mis seal ikka – võime seda ju ka kunagi tulevikus teha või lähen sinna üldse kellegi teisega – usun, et see võimalus veel tuleb.

Kogu oma abielu jooksul olime seni käinud Lauriga vaid kahel reisiks kvalifitseeruval väljasõidul. 2014. aastal külastasime Türgit ja möödunud aastal Austriat. Kui arvestada, et meil on kodus neli väikese vanusevahega last, siis on sedagi päris hästi, eks ole? 🙂

Laur oli see, kes esimest korda käis sihtkoha variandina välja Maldiivid… 

Pärast mõningast uurimistööd jäidki meil valikusse Seišellid, Maldiivid ja Sansibar. Natuke pikema kaalumise peale heitsime kõrvale viimase. Jätnud sõelale kaks esimest, hakkasin saatma kirju reisibüroodele, et saada hunnikute viisi pakkumisi, mille vahelt valida…

Kõige kiiremini ja asjalikumalt vastas Reisiekspert. Nende reisikorraldaja Jane Laurisoo (nagu allkirjast välja loen, siis isegi Tallinna büroo juhataja?) vastus sisaldas lühiülevaadet mõlema sihtkoha kohta ning mitmeid hotellide näidispakkumisi koos lennuplaaniga. Kirja stiil oli kaasaelav ja abistav (sealjuures asjalik) ning mitte liiga pinnapealne. Kuna üks firma, kelle poole pöördusin, jättiski vastamata, suur reisibüroo Wris vastas nädal aega hiljem ja nende vastused olid äärmiselt napid (saan aru, et ilmselt pole neil eriti aega netis tegeleda klientidega, kes ei pruugigi nende kasuks otsustada, aga kummaline ikkagi…) ning ühe reisibüroo esindaja kirjutas vigases eesti keeles, siis jäingi lõpuks suhtlema Janega Reisieksperdist. Kui tuttav reisikorraldaja ka kinnitas, et need pakkumised on ok, siis ei viitsinud ma ammugi enam teisi otsida.

Viiendal septembril otsustasin, et broneerime Seišellidel CoralStrand nimelise hotelli merevaatega toa. Kirjutasin selle otsuse Janele ja läksin ise Kubijale poistega puhkama. Mõtlesin, et nüüd on kõik kindel, kuid sain järgmisel päeval üllatava kirja, kus reisikorraldaja Jane teatas, et uuris rohkem Seišellide ilma kohta ning et ametlikult on meie valitud reisiajal seal vihmaperiood… See küll ei tähenda midagi kindlat, aga võimalus, et kui sajab, siis sajab korralikult ja enamuse ajast, oleks olnud täitsa olemas. Ta soovitas meil selle üle pisut mõelda ja oma otsusest teada anda.

Nüüd sai meile selgeks, et sihtkohaks saavad hoopis Maldiivid. Üks põhjus, miks selle eelnevalt olin välistanud, oli armsa reisikorraldust õppinud inimese huvitav fakt, et Maldiivid on lahutuste poolest maailmas üsna tipus. Kes tahaks abielu kestvust tähistada kohas, kus inimesed lahutavad? Otsustasin nüüd siiski sellest eelarvamusest üle olla ja hakkasime taas hotelle valima.

Kas teate, et Maldiividel võrdub üks saar enamasti üks hotell? See tähendab, et pead valiku hoolega tegema. Ei mingit varianti, et võtad ainult hommikusöögi ja lähed kaubanduskeskusest süüa ostma! Enamikes neist hotellidest on toiduvalmistamise eest võimalik trahvi saada! Kuigi meil oli algusest peale plaanis võtta hommiku- ja õhtusöögid hinna sisse, siis nüüd oli see lausa vajalik. Isegi veepudel võib Maldiividel maksta 10 dollarit, mis siis veel toidust rääkida.

Meie lõplikuks valikuks sai Malahini Kuda Bandos ja selle saare Beach Villa. Nagu ma ütlesin, sai see otsustatud septembri alguses ja siit edasi jäi vaid oodata jaanuari lõppu, mil reis aset pidi leidma… Praegu aga on liiga hiline kellaaeg, et oma mõtterännakutega jaanuarikuusse jõuda, seega pean põnevamatest asjadest juba järgmises postituses kõnelema 😉

 

Armas lugeja, kas Sina oled kunagi mõelnud Maldiivide kui võimaliku reisisihtkoha peale? 

 

 

One thought on “Maldiivide reisipäevik: kuidas ja miks?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s