Mõtteid koroonaviirusest. Nii palju, mille üle olla tänulik!

rpt

Pildil: tänupõhjus nr 1: terved ja rõõmsad lapsed

 

Mõnikord, kui meil on raske, kipume me keerama pilgu sellelt, mis on hästi. Kui ma olen rääkinud, et meil on lubatud negatiivsed tunded, kas see siis tähendab, et need peaksid olema suuremad ja võimsamad kui positiivsed? Ei! Seda kindlasti mitte. Otse vastupidi: erinevad tunded täiendavad teineteist ja annavad meile erinevaid sõnumeid.

Üks võimsamaid positiivseid tundeid on tänutunne. Nii, nagu ma rääkisin oma esimeses koroonapostituses, et üks võimalus on välja kirjutada oma negatiivsed mõtted, saame me välja kirjutada ka oma positiivsed mõtted/tundmused. Selle vahega, et positiivset nimekirja pole vaja eemale tõsta, vaid selle võid endale meeldetuletuseks kasvõi peeglialuale kleepida või voodi kohale riputada!

Minu tänu praeguses ajaperioodis:

* Olen tänulik, et me elame ajal, kus inimesed on informeeritud.

* Olen tänulik, et elan ajal, kus inimesed saavad olla ühenduses ka ilma otsekontaktita.

* Olen tänulik, et meie ümber on nii palju inimesi, kes töötavad selle nimel, et viiruse levikut piirata ning aidata neid, kes tekkinud olukordade pärast kannatavad.

* Olen tänulik, et mu pere saab olla rohkem koos. Kuigi vahepeal on raske, kui kõik lapsed on kodus, tähendab see ühtlasi seda, et näeme üksteist oluliselt rohkem. Ja – jah – meie pereliikmete arvu juures tähendab see seda, et meie peres toimub 24/7 rohkem kui viie inimese kogunemine 🙂

* Olen tänulik, et mul on Julietta. Juli on meie viimane au pair Ungarist. Tänaseks on ta Eestis olnud juba neli kuud, mis tähendab, et ta on meie seni pikaaegseim au pair. Ning kõigest keerulisest olukorrast vaatamata, ei ole Juli pakkinud oma asju ning pagenud kodumaale, kus hetkel on väiksem koroonahaigete osakaal. Juli on tõeline õnnistus kogu meie perele!

* Olen tänulik, et mu lapsed on väga tublid. Kõik pole läinud sujuvalt, aga peab ütlema, et lõppkokkuvõttes Liise ja Melissa tulevad koduõppega toime. Ning Rain ja Karl segavad neid maksimaalselt vähesel määral 😀

* Olen tänulik, et mul on pere, armas kodu, toit, puhas vesi… Isegi tualettpaber!

* Hetkel olen tänulik, et mul hakkab uni tulema… Tuleb välja, et kirjutamine võib aidata uinuda… Ma üldiselt ikka olen arvanud, et see juhtub ainult lugedes… Eriti siis, kui jätta näiteks Piibi lugemise hilisõhtusse… 

Võib-olla hommikul või uuel päeval jätkan oma tänunimekirja. Või veel parem – lisage teie, armsad lugejad, kommentaaridesse oma tänumõtteid!

 


 

Tähelepanu! Minu tekstid on valdavalt minu enda arvamused koos kogemusega ning teooriatega, mida olen omandanud õpingute käigus või juurde lugenud. Ma ei pretendeeri absoluutsele tõele ega esinda ühtegi konkretset koolkonda! Minu mõtted ei pruugi olla ühtviisi sobivad ja taandatavad kõigile inimestele. Kui Sul on vaja konkreetset nõu Sinu konkreetse olukorra keskele, pöördu selles küsimuses vaimuliku, hingehoidja, psühhoterapeudi või arsti poole! 

Kes ma olen? Olen nelja lapse ema ning hingehoiu eriala rakenduskõrghariduse viimase õppeaasta tudeng. Olen saanud väljaõpet toetamaks inimesi nende elus esinevate kriiside, leina ning raskuste keskel, sõltumata punktist, kus inimene oma praeguses eluperioodis asub või nende usulisest kuuluvusest. Isiklikult olen kristliku kiriku liige ning kaasateenija. 

Kui soovid kellegagi oma muret jagada, seisad oluliste eluliste/eksistentsiaalsete küsimuste ees või vajad näiteks eestplavet, võid kirjutada meiliaadressil kailisarg@gmail.com. Pean oluliseks hoida Sinu konfidentsiaalsust! 

Ma loen meeleldi kõiki oma postituste juurde jäetud kommentaare!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s