Esimene kevadpäev sõnas ja pildis

IMG_20200320_184119

Ilusat ja rahulikku kevadet, armas blogilugeja!

Minu pikemaaegsed lugejad teavad, et olen taolisi postitusi varemgi teinud. Pannud kokku päeva jooksul tehtud pildid ning nendega seonduvad mõttekillud.

Kuigi öösel saabus tasahilju kevad, siis hommikul ärgates oli pisut jahe. Nagu sel puhul ikka, tegin kohe tule pliidi alla. Puupliit on üks ütlemata tänuväärne asi! Lisaks sellele, et seal saab valmistada toitu, on meie pere avastanud, et õhtuti on leige puupliit parim koht, kus mitmekesi istuda ja sooja küljealust nautida. Au pair Juli kuulab seal teinekord poole ööni kõrvaklappidest muusikat või loeb e-raamatuid.

IMG_20200320_102331

Täna täitus tüdrukutel nädal aega kodukoolis õppimist. Tegin hommikusöögi lõppedes väikese video, kuidas Liise hakkas Juliga matemaatikat õppima (jah, ta õpib praegu matemaatikat inglise keeles 🙂 ) ning teised lapsed toimetasid muu põnevaga. Lootsin videot siia jagada, aga paraku minu WordPressi konto ei toeta videofaile. Saan seda hea tahtmise juures facebookis jagada… Iseasi, kui hea mu tahtmine on…

Vahepeal saabus koju Laur.

Ei, järgnev ei ole meie ellujäämistagavara, vaid lähipäevade toit 7-liikmelise perele! Pluss muidugi vetsupaber… (Jah, meie olemegi ühed neist, kes ostavad ja kasutavad vetsupaberit…)

IMG_20200320_152856

Õues oli võrratu kevadilm. Päike paistis ja isegi mõni mesilane lendas ning sumises. Mõni päev tagasi koristasime ära kuuris asuva jõusaali. Ennelõuna veetsid lapsed jõusaalis turnides ning Rain õppis selle käigus hüppenööriga hüppama.

cof

Ka mina plaanisin täna pisikese trenni ette võtta. Lõpuks läks plaan paraku välitööde nahka. Mutimullahunnikud oli vaja suurelt õuelt ära riisuda ning oksi kokku korjata ja muid selliseid pisitöid. Selle käigus vastasid siiski trennile kolm punkti: mul olid väliriiete all treeningriided, ma liigutasin ennast ja ma higistasin nii-mis-kole… (Sellel trennipildil on meelega sõrm ülaosasse jäänud – nii tundus ägedam…)

IMG_20200320_093831

IMG_20200320_180444

Õues oli kevad nagu kevad ikka… Mõneks ajaks aitas see unustada ümbritseva tavapäratu olukorra. Või kui ma sellele mõtlesingi, siis kuidagi teisest perspektiivist… Seega julgen ma kevadisi õuetöid soovitada koroonamaailmast juhtme välja tõmbamiseks.

Selle postituse lõpus tekkis mul mõte, et pean vist oma kaameralt tolmu ära pühkima… Eeldusel, et too veel töötab… Blogi pidades pole telefoni-fotod ikka päris need, mida tahaksin kasutada… Ja mingi pilditöötlusprogramm kuluks ka uude arvutisse ära 🙂

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s