Lauri lahkumine ehk meie pere eriolukord

collage

Keset aega, mil sisuliselt kogu maailm on kollektiivselt eriolukorras, on meil kõigil ikkagi endiselt ka omaenda individuaalsed maailmad ja nendegi sees võivad olla eraldi eriolukorrad. Meie pere suurim muutus hetkel on asjaolu, et Laur lahkus Kaitseväe arstina kolmeks kuuks oma elu teisele missioonile.

Mis on seekord teistmoodi?

Esiteks on kogu maailm praegu teistmoodi. Kui Laur oleks koju jäänud, võitleks ta praegu esirindel oma kolleegidega haiglas koroonaviiruse vastu.

Kõik on praegu hägune… Aga mulle jäi õnneks appi Juli ning suuremad lapsed on juba ise sellised, et neist on palju abi. Samal ajal on nendel aga vaja toimetada kodukoolis ning ülejäänud pere väljakutse on neid selles toetada. Müratase on kindlasti päriskoolis oluliselt madalam.

Teiseks pole Lauri teistkordne minek seesama… Ühe korra on olukord läbi tehtud ning ellu jäädud, seega on vähem segadusseajavaid hirme ning rohkem lootust. Isegi, kui seekord on tegemist ohtlikuma piirkonnaga. Ma ise olen rahulikum ning tean, et minus on piisavalt jõudu, et abikaasa puudumise ning tekkivate olukordadega toime tulla.

Nii, nagu mina olen rahulikum, on ka tüdrukute stressitase seekord tundunud madalam. Liise on mõned korrad küll nutnud ja vajanud sel teemal rohkem rääkimist ning Melissa oli väga häiritud sel päeval, kui Laur läks, aga eelmine kord oli kõik oluliselt keerulisem. Eelmise korra stressitase oli nii kõrge, et see mõjutas tüdrukute elu laiemalt ning Liisel tekkisid sealjuures ka koolis probleemid, kus ta tajus end eriti kiusatuna.

Vahepeal on pojad suuremaks kasvanud ning vaja on olnud neilegi mõistetavalt olukorda seletada. Täna, kui poistega saunas käisin, siis Rain rääkis: “Kui issi ära sureb, siis tema ei lähe surnuaeda, sest ta ei sure ära, sest tal on need plaadid… Kui kuul tuleb, siis issi jääb ikka terveks, sest need plaadid on niiiiiiiiii tugevad!”. Poisid nägid Lauri täisvarustust proovimas ning sinna hulka kuulus loomulikult kuulivest. Sellest tulenevalt tekkis Rainil uskumus, et issi on nüüd omamoodi surematu… Ega midagi – tuli lapsele natukene seletada, kuidas asjad päriselt käivad.

Ma tunnen end seltskondlikult ümbritsetumalt. Kuigi eelmine kord tulid suve peale siia elama Lauri vanemad ning sain endale ajaga ka oivalise lapsehoidja, siis tegelikult olin ma esimese kuu päris palju maal nelja lapsega üksinda ja kaks neist olid sealjuures täitsa pisikesed… Seekord elab meie saunamajas Lauri vend, mis tähendab, et õuel on kogu aeg meesterahvas olemas. Kuigi oleme isoleerunud muust maailmast, on meil siin täitsa mõnus omaenda seltskond.

Ma arvan, et kuigi meie perel on eriolukord keset eriolukorda, on meil kõik maksimaalselt parimal moel korraldatud ning turvaline. Loodame sama ka Laurile ning kanname teda palves. Olen väga tänulik kõigi nende eest, kes samuti oma palvetuge on väljendanud!

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s